terug naar... home
Vereniging Oud Hoorn
Home
Vereniging Oud Hoorn    Oost-Indisch Pakhuis - Onder de Boompjes 22, 1621 GG Hoorn - Telefoon: 0229 - 27 35 70 - www.oudhoorn.nl
Vereniging
  • Adres
  • Contact
  • Organisatie
  • Van het bestuur
  • Lidmaatschap
Activiteiten
  • Documentatiecentrum
  • Kwartaalblad
  • Werkgroepen
  • Winkel
Stadshistorie
  • Ontstaan van Hoorn
  • Gevelstijlen
  • Wandelroutes
  • Gebouwen
  • Kerken
  • Bedrijven
  • Scholen
  • Wereldoorlog II
Diversen
  • Gestelde vragen
  • Oud Hoorn links
  • Copyright/colofon
  • Sitemap


Wereldoorlog II
- Wereldoorlog II -

Stem nu op Vereniging Oud Hoorn
Oost Indisch Pakhuis
Verenigingsgebouw
Oost-Indisch Pakhuis
RSS nieuws Nieuws
RSS nieuws Recent
RSS nieuws Activiteit

Het Patriottisme in Hoorn in de jaren 1786 en 1787 (14)

Doch de meerderheid van burgemeesteren zag de noodzaak hier helemaal niet van in. "Hier in deze Stadt hadde niets meer plaats gehadt dan eene gepermitteerde vrolijkheidt," zeiden de Heren desgevraagd. Toch lieten de Staten zich niet vermurwen en vrijdag 23 maart kwamen de klagers terug mèt de soldaten, die ook nog twee stukken geschut meegebracht hadden. De troepen legden de eed van trouw aan Gecommitteerde Raden èn 't stadsbestuur af. De poorten werden gesloten.

Penning op de verkiezing van Mr. Bernardus Blok tot secretaris ...

Penning op de verkiezing van Mr. Bernardus Blok tot secretaris van Gecommitteerde Raden in 1785 (Westfries Museum).

Niemand mocht meer in of uit, tenzij voorzien van een paspoort, getekend door secretaris Blok. 's Avonds reeds werden de kopstukken van 't Oranjecorps gearresteerd en de volgende dag kwamen de woorvoerders van 't volk van 15 maart aan de beurt. In totaal werden zeven personen opgesloten in 't logement van Gecommitteerde Raden (vroeger 't Hieronymieten-klooster, thans stadhuis).

De geweren van 't Oranjecorps, honderd in getal, werden in beslag genomen. Sommigen bleken nog met scherp geladen te zijn. De twee meegebrachte kanonnen plaatste men op de Rode Steen voor het College van Gecommitteerde Raden (nu 't Westfries Museum). Vanwege de kaasmarkt werden ze 's woensdagsavonds binnen 't ijzeren hek van 't college gehaald.
Nu de patriotten weer, met Statenhulp, op 't kussen zaten, was herstel van 't exercitiegenootschap een hunner vurigste wensen.

 

<< Vorige   Volgende >>

 

Archivering
Overzicht
WFON 1957
600 jaar Hoorn
Terug naar de Inhoud
Het patriottisme in Hoorn in de jaren 1786 en 1787
R. P. Goettsch
(1) Pagina 90
(2) Pagina 91
(3) Pagina 92
(4) Pagina 93
(5) Pagina 94
(6) Pagina 95
(7) Pagina 96
(8) Pagina 97
(9) Pagina 98
(10) Pagina 99
(11) Pagina 100
(12) Pagina 101
(13) Pagina 102
(14) Pagina 103
(15) Pagina 104
(16) Pagina 105
(17) Pagina 106
(18) Pagina 107
(19) Pagina 108
(20) Pagina 109
(21) Pagina 110
(22) Pagina 111
(23) Pagina 112-113
info@oudhoorn.nl
© 2001-2012 Vereniging Oud Hoorn